piątek, 25 lutego 2011

Nowy piec w ofercie Romotop "LUGO"

Firma Romotop wzbogaciła ofertę  piecy wolnostojących o model LUGO. Piec po raz pierwszy zaprezentowano w Polsce podczas targów KOMINKI  w Poznaniu. LUGO dostępny jest w kilku wersjach wykończenia. Mogą to być kafle w jednym z 30 dostępnych kolorów, jeden z dwóch rodzajów kamienia albo wersja z bocznymi panelami wykonanymi ze stali. Istnieje też możliwość wyboru koloru korpusu, który może być czarny, grafitowy lub brązowy. Łącznie daje to 99 wersji wykończenia pieca LUGO. Piec posiada też możliwość podłączenia zewnętrznego dopływu powietrza.

sobota, 19 lutego 2011

Scenario- kominek MCZ z telewizorem LOEWE

Firma MCZ proponuje absolutną nowość. Jest to połączenie kominka z telewizorem w jednej kompaktowej zabudowie.

W skład kominka Scenario wchodzi:
- wkład kominkowy MCZ Forma Vivo 90
- telewizor LCD 37\" 100Hz  Full HD LOEWE
- obudowa


czwartek, 17 lutego 2011

Clementi mobilne kuchnie ogodowe

Włoska firma Clementi to znana i szanowana marka. Przez ponad 30 lat swojej działalności wypracowała sobie miano firmy przykładającej ogromną wagę do każdego szczegółu. Zakład produkcyjny korzysta z najbardziej zaawansowanych technologii, co skutkuje wysoką jakością wykonania. Mobilne kuchnie ogrodowe Clementi to produkty najwyższej klasy, dzięki nim w każdym ogrodzie niezależnie od klimatu możemy poczuć piękno słonecznej Italii. Producent stara się stworzyć wszechstronną gamę produktów, spełniającą potrzeby zarówno prywatnych użytkowników jak i restauracji czy firm cateringowych. Jesteśmy pewni, że kuchnie Clementi przypadną Państwu do gustu.

Płyta kominkowa SUPER ISOL

Płyty krzemianowo-wapniowe  SUPER ISOL przeznaczone są do izolacji termicznej kominków. Są to jednocześnie płyty konstrukcyjne i izolacyjne. Płyty są niepylące , sztywne, gładkie oraz łatwe w montażu.
Skład produktu pozwala na jego obróbkę przy użyciu tradycyjnych narzędzi . Połączenia płyt wykonujemy przy uzyciu kleju ISOL GLUE oraz wkrętów lub wykorzystując kontrukcję systemów suchej zabudowy G-K.


poniedziałek, 14 lutego 2011

Sezonowane drewno do kominka.

Najlepszym okresem wyrębu drewna jest wczesna wiosna, zanim drzewa rozpoczną wegetację. Aby uzyskać suche drewno, należy je pociąć na polana pasujące do kominka, rozłupać i ułożyć w stosy w przewiewnym i zadaszonym miejscu. Ze względu na odparowywanie dużych ilości wilgoci, osuszanemu drewnu należy zapewnić odpowiednią wentylację. Gdy wilgotność drewna spadnie do 20-25% nadaje się ono do palenia w kominku. Trwa to czasami nawet 2 lata.

Za najlepsze rodzaje drewna opałowego uznaje się twarde drewna drzew liściastych takich jak: buk, brzoza, jesion, klon oraz jarząb. Dużym powodzeniem wśród użytkowników, ze względu na specyficzny trzask wydawany podczas palenia, cieszy się również drewno z drzew iglastych. Niestety drewno to stwarza większe zagrożenia pożarowe (zawiera więcej żywic co przy paleniu powoduje większe osadzanie się kreozotu w kominie).
Za najlepsze rodzaje

czwartek, 10 lutego 2011

Wkłady kominkowe Arysto

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym Arysto to nowoczesne i funkcjonalne urządzenia grzewcze. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii pozwalają jednocześnie cieszyć się ciepłem tradycyjnego kominka, jak również w zgodzie z naturą ogrzać niewielkim kosztem nawet do 300m2 powierzchni. Dodatkową korzyścią jest uzyskanie ciepłej wody użytkowej.
Ogrzewanie nie wymaga budowy sieci kanałów, ponieważ można wykorzystać istniejącą instalację centralnego ogrzewania. Budowa kominków z płaszczem wodnym polega na odmiennej od tradycyjnych wkładów konstrukcji korpusu. Składa się on z dwóch płaszczy: zewnętrznego i wewnętrznego, między którymi znajduje się przestrzeń wypełniona wodą. Energia cieplna ze spalania drewna za pośrednictwem wody jest przekazywana równomiernie do instalacji grzewczej całego domu.

wtorek, 8 lutego 2011

Cheminees de Chazelles



Firma Cheminees de Chazelles została założona w miejscowości Chazelles. Miasto to należy do regionu Cogniac w południowo-zachodniej części Francji. Początkowo firmę tworzyło 25 osób. Dzięki systematycznemu rozwojowi, doskonaleniu obecnych wkładów i tworzeniu nowych  mamy nieograniczone możliwości w stworzeniu swojego, własnego kominka.

poniedziałek, 7 lutego 2011

Czy kominek może być jedynym źrodłem ciepła ?

Wielu inwestorów decyduje się na zastosowanie kominka jako jedynego źródła ciepła. Mało tego, w ofertach producentów wkładów kominkowych wręcz jesteśmy namawiani do zastąpienie tradycyjnej instalacji ogrzewczej kominkiem. Niestety, kominek nie może być podstawowym źródłem ciepła w budynku, czy w lokalu mieszkalnym. Można go używać, jako uzupełniające źródło ciepła, ale nie, jako podstawowe. Przepis wyraźnie mówi, że:

"Budynek, który ze względu na swoje przeznaczenie wymaga ogrzewania, powinien być wyposażony w instalację ogrzewczą lub inne urządzenia ogrzewcze niebędące piecami, trzonami kuchennymi lub kominkami.” 

Dokładnie precyzuje to przepis opublikowany w Dzienniku Ustaw w 2002 roku, a mianowicie Dz. U. Nr 75 z 2002 §132 1 - w którym jest napisane:

Zalety kominków gazowych

Bezpieczeństwo
Kominki gazowe to przede wszystkim bezpieczeństwo procesu spalania, dzięki zastosowaniu automatyki kontrolującej cały proces dostarczania gazu i odprowadzania spalin. W razie zgaśnięcie płomienia, czy zaniku ciągu kominowego, system automatycznie odcina dopływ gazu, poprzez zamknięcie zaworu bezpieczeństwa.
W kominkach z zamkniętą komorą spalania wymiana spalinowo - powietrzna odbywa się wewnątrz paleniska, poprzez koncentryczny przewód kominowy (rura w rurze). Niedostateczny poziom tlenu w pomieszczeniu, w którym zastosowano urządzenie z otwartą komorą, stanowiący zagrożenie dla osób w nim przebywających, powoduje automatyczne wyłączenie kominka.

czwartek, 3 lutego 2011

Kominek powietrzny czy z płaszczem wodnym?

Zachęcam do przeczytania artykułu  który w prosty sposób pokazuje różnice w eksploatacji wkładu kominkowego powietrznego i wkładu z płaszczem wodnym. 
Artykuł do pobrania tutaj.

Optymalizator Spalania RT-08 OS nowość w ofercie firmy Tatarek

Sterownik ten przeznaczony jest do optymalizacji procesu spalania w konwencjonalnych paleniskach wyposażonych w bezpośredni dopływ powietrza do komory spalania.
Dzięki pomiarowi temperatury dokonywanemu bezpośrednio nad komorą spalania, pozwala na najbardziej wydajną regulację dopływu powietrza, co w połączeniu z odpowiednimi algorytmami sterowania pozwala na zoptymalizowanie przebiegu spalania i tym samym bardziej ekonomiczne wykorzystanie ciepła pozyskanego w tym procesie.

Idąc dalej, wyposażyliśmy ten model w możliwość obsługi coraz częściej stosowanych w naszym kraju systemów akumulacji ciepła, jak również w wersji z dodatkowymi dwoma czujnikami wody – możliwość równoległej obsługi nasady wodnej, która również często znajduje zastosowanie w tego typu instalacjach jako uzupełnienie zasilania układów CWU.

Szklane grzejniki elektryczne FONDIS

Szklane grzejniki elektryczne Solaris® zostały zaprojektowane, aby dać Państwu wygodny i zdrowy sposób ogrzewania domu, równocześnie dając sposobność oszczędności energii dzięki wyjątkowej technologii ogrzewania radiacyjnego.
Elektryczne grzejniki Solaris® regulowane elektronicznym termostatem, dzięki niespotykanemu współczynnikowi promieniowania, rozprowadzają równomiernie ciepło od podłogi do sufitu.Nowoczesny design panelu radiacyjnego dopasowany do każdego gustu. O ofewrcie mamy grzejniki poziome, pionowe i  łazienkowe z relingami.

Jakość żeliwa

Żeliwo zawsze było ulubionym materiałem producentów pieców, ponieważ jest niezwykle wytrzymałe na zużycie i trwałe. Żeliwo ma dużą pojemność cieplną i doskonałą charakterystykę wypromieniowywania ciepła, magazynując je w sposób naturalny dzięki pęcherzykom powietrza. Zatrzymuje i rozprowadza ciepło w sposób bardziej równomierny i znacznie dłużej niż jakiekolwiek inne materiały wykorzystywane do produkcji pieców.
Konstrukcje żeliwne są zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze, zaś u źródeł długiej tradycji stosowania żeliwa jako materiału do produkcji pieców leży solidne rozumowanie.

Nowy piec Scan 85 w ofercie Jøtul Group

Duńska firma Scan, wchodząca w skład Jøtul Group, zaprezentowała nowy piec wolno stojący na drewno Scan 85 zaprojektowany przez znaną i wielokrotnie nagradzaną duńską pracownię projektową Harrit & Sørensen.
Scan 85 jest dużym piecem o idealnych proporcjach. Proste, eleganckie uchwyty licują się owalnym kształtem pieca.
Lekki nacisk na uchwyt sprawia, że wysuwa się on i jest łatwo dostępny. To opatentowane rozwiązanie sprawia, że piec ma elegancką formę i pozbawiony jest odstających części.

wtorek, 1 lutego 2011

Klimatyzacja do piwniczek winnych FONDIS

Klimatyzatory WineMaster® zostały opracowane w taki sposób, by umożliwić indywidualne zaprojektowanie piwnicy oraz przechowywanie dużej liczby butelek wina.

Do wyboru mamy : urządzenie wbudowane, zintegrowane i split oraz drzwi izolowane z wbudowanym klimatyzatorem. Taka oferta pozwala na dostosowanie urządzenia do możliwości instalacyjnych i wielkości piwnicy, a tym samym do Twoich oczekiwań. Klimatyzatory WineMaster® wyróżniają się oszczędnością dzięki niewielkiemu zużyciu prądu, a także dyskretnym wyglądem – niski poziom hałasu i wzornictwo dostosowane do wystroju piwnicy.

Austroflamm - ciekawe wzornictwo i najwyższa jakość.

Paleniska Austroflamm posiadają korpus stalowy, czopuch żeliwny, zastosowano w nich innowacyjne rozwiązania techniczne – ceramiczne wyłożenie komory spalania białym materiałem o nazwie keramott pozwala na zachowanie czystego i jasnego wyglądu paleniska – wszystkie sadze wypalają się i nie pozostają żadne osady.
Materiał ten przewyższa wszystkie inne dzięki wyjątkowym proporcjom między izolacją termiczną a przewodzeniem ciepła. W konsekwencji komora paleniskowa osiąga wyższą temperaturę w krótszym czasie. A to stanowi warunek czystego i ekologicznego spalania. Keramot jest odporny na temperaturę nawet do ok. 1200°C.